Zalew Sosina- wyjątkowe miejsce w Jaworznie

Od kilku lat regularnie w sezonie jaworznickie Morsy odwiedzają słynny Zalew Sosina, który jest wyjątkowym miejscem pod względem swojego położenia oraz wielkości. Atutem Sosiny jest czysta woda, dzięki czemu widać roślinność i obfitujące w niej ryby.

Zalew Sosina w Jaworznie – historia

Zalew mieści się we wschodniej części Jaworzyna, a dokładnie w dzielnicy Pieczyska. Jego powstanie było związane z działalnością Kopalni Piasku Podsadzkowego, który wybierany piasek dostarczała do kopalń na Śląsku. Pierwsze 17 ha powstało w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Obecnie zbiornik ma kształt litery L, a średnia głębokość wynosi około 2 m.

Zalew Sosina w Jaworznie – jak dojechać?

Jeśli wybierzecie opcje dotarcia samochodem, to najlepiej wybrać trasę Bukowno- Szczakowa, zjazd nad zalew jest oznakowany. Natomiast podróż pociągiem  będzie trwała około 30 min. Należy pamiętać ż

Zalew Sosina w Jaworznie – morsowanie

Wstęp na Sosinę jest darmowy, więc nie ma problemu, żeby się tam dostać. Zbiornik wodny jest otoczony lasem, okolica dość spokojna, całkiem niedaleko od Parku Gródek. Na terenie ośrodka, który również się tam znajduje, udostępniono wielofunkcyjne boisko do siatkówki i koszykówki. Dzieci mogą się bawić na placu zabaw. Sporo odwiedzjących to miejsce bardzo ceni sobie spacer na molo, który wygląda świetnie, zwłaszcza na zdjęciach.  

Źródło: fot. Instagram @lesna.sarna.93, www.instagram.com/p/CU5P20PIfeA/