Jezioro Koronowskie – główna atrakcja w Borach Tucholskich

Jezioro położone jest na dolnym odcinku rzeki Brdy, w województwie kujawsko- pomorskim. Akwen ten i jego okolice to bardzo atrakcyjne miejsca zarówno dla osób, szukających możliwości aktywnego wypoczynku oraz dla tych, którzy uwielbiają ciszę i spokój.

Jezioro Koronowskie – historia

Skąd nazwa jeziora? Nazwa pochodzi od miejscowości – Koronowo, które leży niedaleko zbiornika. W latach 60. XX w. powstało na skutek spiętrzenia się oraz połączenia około 7 jezior polodowcowych: Jeziora Białego, Jezioro Czarnego, Jeziora Lipkusz, Jezioro Strzemno, Jezioro Turzynek. Jezioro Stoczek oraz Jeziora Piaseczno.

Jezioro Koronowskie – jak dotrzeć?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, że jezioro znajduje się w województwie kujawsko – pomorskim,  w powiecie bydgoskim, w pobliżu Koronowo. Miejscowość ta leży 25 km na północ od Bydgoszczy. Nie ma problemu z dojazdem. Do miejsca można dojechać samochodem.

Jezioro Koronowskie – morsowanie

Jezioro Koronowskie to zbiornik wodny o dużych rozmiarach. Wokół miejsca istnieje wiele intersujących tras bogatych w malownicze walory przyrodnicze. Duża baza turystyczna zapewnia wczasowiczom weekendowym noclegi, pola campingowe, różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Jest świetnym akwenem dla żeglarzy, kajakarzy oraz dla wędkarzy. Chętnie wybierają się tam w miłośnicy morsowania, głównie mieszkańcy z Bydgoszczy i z okolic. W tym obszarze działają dwie grupy: Bydgoskie Morsy, Bydgoski Klub Morsów, które organizują wspólne kąpiele dla chętnych.

Źródło: fot. Instagram @basnikitalove, www.instagram.com/p/CZFh8o-IXl4/