Jezioro Czarne – popularne kąpielisko wśród Włocławskich Morsów

Idealne miejsce na rodzinny wypad. Bliskość do miasta sprawia, że nad wodę przyjeżdżają tłumy. Na terenie jeziora funkcjonuje znany włocławskim mieszkańcom „ Wake Park”.

Jezioro  Czarne – historia

Jezioro skrywa wiele tajemnic. Jedynie co udało się zdobyć to dokument z 1911 roku opisujący historie tego miejsca. Przed wojną głosiły legendy, że powstało na miejscu dworu, gdzie właścicielem był szlachcic Czarny. Został ukarany przez Pana Boga za zdradzenie ściąganych przez nieprzyjaciół, a ukrytych u niego rodaków. Na skutek zapadnięcia dworu, miało powstać jezioro o „niezmiernej” głębokości.

Natomiast druga wersja mówi o mieszkańcach z Włocławka, którzy wybrali się na połów ryb, zapatrując się w torpedy. Kiedy doszły do wybuchu, na powierzchnie wypłynęło duża ilość ryb o potwornych kształtach.

Jezioro Czarne – jak dotrzeć?

Położone jest we włocławskiej dzielnicy Wschód Leśny. Do miejsca można dojechać komunikacją miejską. Należy sprawdzić aktualny rozkład jazdy.

Jezioro Czarne – morsowanie

Dostępne jest o każdej porze roku, dlatego sporo osób przyjeżdża po to by, odpocząć, zażyć kąpieli zimą czy latem. Czy są jakieś atrakcje? Oczywiście, że są. Nieopodal kąpieliska znajduje się park liniowy, który jest przystosowany dla osób niepełnosprawny. Plaże są wyposażone w place zabaw dla dzieci, a także bardzo popularnym urządzeniem jest „ tyrolka”. Osoby mogą zjeżdżać po linie. Co roku są organizowane wydarzenia o charakterze kulturalnym, sportowym i rekreacyjnym. Także kąpielisko na Jeziorze Czarnym oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.

Źródło: moje-miasto.com.pl, www.dioblina.eu, fot. Instagram @grazkowalewska, www.instagram.com/p/CVp7CwMNny0/