Żwirownia Rzeszów – jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Podkarpacia

Na podkarpaciu nie brakuje miejsc na aktywny odpoczynek. Piaszczysta plaża, strzeżone kąpielisko, a przed słońcem chronią palmy. Wśród najbardziej popularnych, rzeszowskich miejscówkach możemy wyróżnić – Żwirownie Rzeszowską. Kąpielisko słynie z wakacyjnego imprezowania.

Żwirownia Rzeszów – historia

Żwirownia powstała w wyniku odkrywkowego wydobywania żwiru. Do 2003 roku funkcjonowała jako dzikie kąpielisko. Ze względu na tak duże zainteresowanie, zdecydowano na utworzenie oficjalnie jako terenu rekreacyjnego.  

Żwirownia Rzeszów – jak dojechać?

Dojazd do kąpieliska nie sprawia kłopotów, samochód można zostawić na pobliskim parkingu. Nieopodal Żwirowni przebiega droga, przez którą kursują autobusy komunikacji miejskiej. Wstęp na teren Żwirowni jest płatny i wynosi 2 zł od osób dorosłych oraz 1 zł od dzieci.

Żwirownia Rzeszów – morsowanie

W okresie jesienno – zimowym, miejsce jest regularnie odwiedzane przez Rzeszowski Klub Morsów „Sopelek”. Oczywiście, każdy z nas może dołączyć do grupy morsującej. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej. Teren dookoła kąpieliska to estetyczna plaża, na której od roku znajdują się egzotyczne palmy. W sezonie letnim dostępna jest wypożyczalnia kajaków, rowerów wodnych. W lecie plaża jest strzeżona przez ratowników. Dla głodomorów działają punkty gastronomiczne, serwujące smaczne przekąski. Dla najmłodszych niedawno stworzono niewielki plac zabaw oraz boisko do gry w siatkówkę.

Źródło: baseny.rzeszow.pl, fot. Instagram @fly_photography_drone, www.instagram.com/p/CYb_BCzIy3z/