„Wody płodowe chronią dziecko” – Joanna Moro odpowiada krytykom

Niedawno na naszym Facebooku opublikowaliśmy link do zdjęcia na Instagramie, które wrzuciła Pani Joanna Moro. Zdjęcie aktorki będącej fanką morsowania spotkało się z oburzeniem wielu osób ze względu na jej zaawansowaną ciążę.

Nie można było wytrzymać kilka miesięcy bez hobby? Ok tylko jeśli później okaże się, że jednak hobby miało wpływ na dziecko nie płaczcie – napisała pod zdjęciem jedna z kobiet

W odpowiedzi na pojawiające się głosy krytyki Aktorka wyjaśniła całą sytuacją nowym opisem pod fotografią. Co więcej temat został poruszony także w Dzień Dobry TVN. Telewizyjna ekipa towarzyszyła przyszłej mamie podczas zimowej kąpieli. Materiał można obejrzeć tutaj, który polecamy również ze względu na wypowiedź instruktora morsowania Pana Valerjana Romanovskiego.

 

View this post on Instagram

Kochani, Dziekuje i za pozytywne komentarze i te budzące niepokój! Otoz pragnę wszystkich uspokoić i ja i Maluszek w brzuszku czujemy się dobrze. Jestem pod stała opieka lekarzy i ciaza rozwija się jak najbardziej prawidłowo. Jedynym realnym zagrożeniem dla dziecka podczas zimnej kąpieli jest wychłodzenie organizmu matki. Dziecko chronią wody płodowe. Mors, przebywając kilka minut w wodzie, wychładza jedynie skórę i pobudza układ krążenia do lepszego działania, przyspiesza regenerację organizmu i wzmaga ochrone przed infekcjami. Aby obniżyć temperaturę całego ciała, która wpłynęłaby negatywnie na wody płodowe, a tym samym na dziecko, musiałabym przebywać w lodowatej wodzie naprawde długo. Oczywiście nie ma ustalonej bezpiecznej granicy czasowej , dla każdego człowieka jest ona inna zalezna od wielu czynników zewnętrznych i przygotowania organizmu. Czas przebywania w wodzie, jaki sobie wyznaczam , wynika z wieloletnich doświadczeń moich i innych morsów, a także założeń lekarzy, z którymi się konsultowałam przed podjęciem ostatecznej decyzji o morsowaniu w ciąży. Wierze, że korzyści dla mojego organizmu, wynikające z morsowania, przełożą się na odporność i zdrowie mojego dziecka. @sancredomed #morsujewciazy #morsujęzgłową #morsujeniechoruje #morsujemyrazem #iceswimming #iceswimmingpoland #zimnekąpiele #krioterapia #ciazatoniechoroba #lubieswojbrzuszek #cutepregnancy

A post shared by JOANNA MORO (@joannamoro.official) on

Na naszej stronie temat morsujących mam poruszaliśmy już wcześniej podczas rozmowy z Panią Aleksandrą Krywult.

Wpływ morsowania na moje zdrowie był nieoceniony. Uleczył mnie z przewlekłej choroby. Będąc w ciąży wiedziałam, że nie odpuszczę dbania o moje i dziecka zdrowie.

Morsowanie w ciąży – rozmowa z Aleksandrą Krywult

Fot. Screenshot https://dziendobry.tvn.pl/