Ile czasu należy zostać w wodzie?

Morsowanie i długość czasu spędzana w wodzie to często kwestia indywidualna. Planujesz rozpocząć swoją przygodę z zimnymi kąpielami i zastanawiasz się jak długo należy pozostać w wodzie? Podpowiadamy.

Morsowanie uzależnia

Morsowanie to zwykle bardzo statyczna i krótkotrwała aktywność, która pod względem korzyści dla naszego organizmu porównywalna jest nawet z biegami długodystansowymi. Regularne morsowanie w sezonie pozwala m.in. zgubić kilka kilogramów, ujędrnić skórę, zwalczyć chandrę i odpocząć psychicznie.

Przed kąpielą należy jednak pamiętać o kilku podstawowych rzeczach:

  • Na morsowisko przyjdź wypoczęty
  • Nie bądź najedzony
  • Nie przychodź po spożyciu alkoholu (nie pij „na rozgrzewkę”)

Morsowanie to nie tylko okazja do zadbania o swoje zdrowie i samopoczucie. To także doskonała okazja do spędzenia czasu wśród znajomych, dla których morsowanie jest podobną „zajawką”.

Ile czasu należy spędzić w wodzie?

To pytanie pojawia się często u debiutantów. Nie ma jednak jednej złotej zasady dotyczącej tego ile konkretnie czasu powinno się spędzić w wodzie. Wszystko zależy tak naprawdę od osoby. Zawsze należy słuchać swojego organizmu. Morsowanie to nie zawody i nie liczy się tutaj czas. Nikt nie przychodzi, by pobijać rekordy w zimnej wodzie. Warto jednak wiedzieć, że doświadczone morsy wchodzą jeden lub dwa razy do wody od kilku do kilkunastu minut. Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z morsowaniem rób to zawsze w towarzystwie doświadczonej osoby.