Kim jest Tor Eckhoff- szalony Norweg?

Wyszukując filmików na youtube dotyczących morsowania prędzej czy później natrafimy na kanał Apetor. Występuje tam szalony Norweg, który śmieszy i przeraża jednocześnie. Jego podejście do życia, zabawa i filmiki nagrywane zwłaszcza zimą przyciągają widzów z całego świata. Kim jest Tor Eckhoff ?

Wódka, łyżwy i goła klata – Kim jest Tor Eckhoff?

Jazda na łyżwach w samych kąpielówkach, kąpiel w przeręblu i picie wódki z gwinta. To znaki rozpoznawcze Tora Eckhoffa, który w ten sposób pokazuje swoje norweskie przygody. Jego kanał Apetor pokazuje filmiki z jazdy na łyżwach po zamarzniętym jeziorze. Wcześniej jednak piłą motorową tworzy przerębel i kąpie się w lodowatej wodzie.

Tor Eckhoff na co dzień jest pracownikiem fizycznym w miejscowości Sandefjord i jak sam przyznaje sam nie wie dlaczego robi te wszystkie szalone rzeczy na zamarzniętym jeziorze. Uważa jednak, że jego filmiki mają za zadanie dostarczyć widzom rozrywki, a on sam pokazuje, że życia nie zawsze trzeba brać na poważnie.

Tor i jego kąpiele w lodowatej wodzie 

Szalony Norweg – król lodu

Kontynuujemy naszą geograficzną podróż. Wczoraj Niemcy, dziś Norwegia. Znacie tego szaleńca? 🙂

Opublikowany przez Jestem morsem, nie choruję Wtorek, 27 listopada 2018

 

Morsy wiedzą, że kąpiel w zimnej wodzie ma wiele zalet i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Tor też zażywa kąpieli w lodowatej wodzie, ale najczęściej zanurza samą głowę. Jak sam mówi lodowate kąpiele uprawia swoim własnym sposobem. Zaznacza również, że podczas kręcenia filmików nigdy nie zrobił sobie krzywdy. Wielu oglądających zaznacza, że brak kontuzji i poważnych obrażeń ma związek z tym, że praktycznie zawsze podczas kręcenia nagrania Tor pije wódkę.

„ Naprawdę piję alkohol, kiedy tworzę filmy, ale tylko kilka łyków. Spożywam przede wszystkim norweską wódkę Vikingfjord, ale lubię też polską Żubrówkę, szczególnie tę z trawką”.

Czy Tor Eckhoff jest szczęśliwy?

Czym jest szczęście dla Szalonego Norwega? W wywiadzie znalezionym na www.piotrborwin.pl dowiadujemy się, że szczęście dla niego to:

Możliwość kontaktu z naturą i kontrolowania swojego życia. Oczywiście ważne jest też posiadanie pracy i pewnych rzeczy potrzebnych do życia. Myślę, że ludzie uważają szczęście za coś wielkiego jak góra. To znaczy coś tak wielkiego, że nieosiągalnego. Żyją przez to w ciągłej pogoni za szczęściem i są nieszczęśliwi. Zdefiniowali sobie szczęście jako coś bardzo odległego i nie potrafią tego zdobyć. A szczęście to jest „coś”, czego używa się każdego dnia. Bo ono jest. To sprawia, że życie jest ok. Tak to postrzegam, mam zdrowie, przyjaciół, fajną rodzinę. Ważne też aby mieć wystarczającą ilość pieniędzy. Nie ogromne bogactwo, ale ilość wystarczającą na to co chcesz i kochasz robić życiu. Ważne, żeby pieniądze Cię nie psuły a ich brak Cię nie ograniczał. To chyba wszystko jeśli chodzi o szczęście dla mnie”.


Dobry humor pomimo choroby

Szalony Norweg to osoba, która swoim optymizmem zaraża ludzi z całego świata. Tor nie zrezygnował z nagrywania filmików nawet, gdy zdiagnozowano u niego raka okrężnicy. Norweg 27 czerwca przeszedł operację i na jednym ze swoich filmików poinformował, że będzie żyć ze stomią. Pomimo tego nie zamierza zrezygnować z dotychczasowego życia i nadal nagrywa filmiki, gdzie jeździ na łyżwach i zanurza głowę w lodowatej wodzie. Na jego kanale można m.in zobaczyć filmik z pobytu w szpitalu oraz film z przed tygodnia, gdzie chwali się, że skończył 54 lata i dalej ma się dobrze.

Szalony Norweg rozśmiesza i jednocześnie wzbudza kontrowersje. Jedno jest pewnie, że jego „zimowe przygody” potrafią poprawić humor. 

 

Źródło: natemat.pl, www.piotrborwin.pl, Facebook, Youtube.