Jezioro Czerniakowskie – największe kąpielisko w mazowieckim

Jeśli chcecie odpocząć od miejskiego ruchu, zachwycić się bogactwem przyrody, piaszczystą plażą i czystą wodą to odwiedźcie – Jezioro Czerniakowskie.

Jezioro Czerniakowskie – historia

Dawniej to były tereny orne, które należały do Folwarku Czerniaków. Stanowiły własność Stanisława Lubomirskiego, dla którego na tych samych ziemiach wybudowano rezydencje. Z biegiem lat jezioro było wykorzystywano do rybołówstwa. Jezioro otoczone jest dookoła rezerwatem przyrody, który powstał 1987 roku. Powierzchnia tego terenu wynosi 46 ha. Stanowi ostoje dla wielu gatunków ptaków, a wodach obfitują naprawdę okazałe leszcze, karpie, liny czy szczupaki.

Jezioro Czerniakowskie – jak dojechać?

Kąpielisko znajduje się przy ulicy Jeziornej 2, w dzielnicy Mokotów, dokładnie 9 km od centrum miasta. Dojazd z Warszawy nad jezioro nie jest aż tak skomplikowany. Najlepiej jechać przez Plac Trzech Krzyży, potem Belwederską. Wystarczy, że skręcicie w lewo w Gagarina i już dalej Wisłostradą. Pamiętajcie o tym , żeby skręcić w lewo ulicę Gołkowską, która poprowadzi was bezpośrednio do mostu, które jest po remoncie. Kąpielisko znajduje się po prawej stronie części zbiornika. Ogólnie trasa zajmuje 20–25 minut jazdy samochodem. Jeśli dotrzecie na miejsce, to od razu rzuci się wam w oczy plaża o charakterystycznym spadku.

Jezioro Czerniakowskie – morsowanie?

Miejscówka jest popularna wśród warszawskich morsów i nie tylko. Do wspólnych kąpieli może każdy dołączyć. Spotkania odbywają się regularnie w sobotę o godzinie 13.00 i w niedziele o 11.00 na plaży. Więcej informacji dotyczących organizowanych wypadów, znajdziecie na grupie na facebooku. Poza tym jezioro jest doskonałym miejscem na wypoczynek od codzienności. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy, nieopodal plaży znajdują się liczne atrakcję punkty gastronomiczne, boisko do koszykówki oraz do siatkówki plażowej. Odwiedzający mają okazje pospacerować wśród dzikiej przyrody.

Źródło: wazki.pl, fot. Instagram @maciek_starosolski www.instagram.com/p/CYQ6Wn6sj9P/