Otwarcie sezonu morsowego – Zielona Góra 2018/2019

Organizator: Morsy Zielonogórskie SPOKO TATO

Gdzie: Dzika Ochla, Zielona Góra, lubuskie

Kiedy: 4 listopada 2018 od 12:30 do 14:30

Koszt: Bezpłatnie

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1953069578115179/

Jak dowiadujemy się z facebookowego profilu Morsy Zielonogórskie SPOKO TATO:

„W najbliższa niedzielę, o 13:00 zbieramy się więc na Dzikiej Ochli w kółku na gotowo – jak to u nas w zwyczaju – czyli trzeba przyjechać około 12:30.

Coraz więcej osób dopytuje o otwarcie sezonu i choć część naszych morsów otworzyła już sezon w górach na wodospadzie, to jeszcze pozostaje dać sygnał na miejscu w Zielonej Górze! 🙂

Wiem, że pewnie część z Was wyjechała na długi weekend, ale kolejna niedziela to Święto Narodowe, więc nie ma co odwlekać, pogoda sprzyja, szczególnie myślę o początkujących osobach – dla nich to będą teraz idealne warunki – ciepło na dworze a woda ma już około 7 stopni, więc w sam raz.

I ważna rzecz – były sygnały, że z wodą może coś być nie w porządku – rozmawiałem na ten temat ze specjalistą z Sanepidu, naszą drogą Foczką Iwoną i rozwiała wątpliwości – mogło tak być jeszcze kilka tygodni temu,
ale przy tych temperaturach wody, z każdym kolejnym dniem, kiedy temperatura spada, życie biologiczne w tej wodzie zamiera, więc im zimniej tym bezpieczniej – a dodatkowo jest to woda przepływowa, więc nie ma obaw.
Byłem dzisiaj sprawdzić – według mnie jest już w porządku, klarowna, czysta, bez żadnych zapachów”