Morsowanie – negatywne skutki? Co należy wiedzieć?

Morsowanie i negatywne skutki? Rzadko się o tym mówi, ponieważ głównie słyszymy o zaletach płynących z kąpieli w zimnej wodzie. Decydując się na aktywność jaką jest morsowanie, ludzie często nie zwracają uwagi na swój stan zdrowia, a niewiedza i brak świadomości mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to bardzo ważne jest aby skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym oraz upewnić się czy nasz organizm nadaje się do takiej rozrywki.

Co to jest morsowanie?

Morsowanie posiada bardzo dużo zalet, dzięki tej aktywności możemy szybko zobaczyć bardzo pozytywne efekty. Kąpiele w zimnej wodzie hartują organizm poprawiając jego odporność, a także zwalczają tkankę tłuszczową i redukują cellulit.

Morsowanie – negatywne skutki

Zanim zdecydujesz się na taka aktywność jaką jest morsowanie, udaj się na badania i sprawdź czy twój organizm spełnia warunki do tego, byś mógł uczestniczyć i wejść do lodowatej wody. Więcej na temat przeciwskazań morsowania znajdziesz w teście tutaj

Co Ci grozi, jeżeli nie będziesz przygotowany? Z pewnością obiło Ci się o uszy, że nagłe wejście do lodowatej wody niesie ze sobą ryzyko wystąpienia szoku termicznego, czyli gwałtownej reakcji organizmu na kontakt z zimnem.

Morsowanie może nie dla wszystkich okazać się korzystne dla zdrowia i samopoczucia. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby odpowiednio się przygotować, przeciwnym razie mogą wystąpić negatywne skutki takie jak:

· Hipotermia, czyli wychłodzenie organizmu

· Zaburzenie rytmu serca i niewydolności krążenia

· Niedokrwienie mózgu

· Zapalenie płuc

· Zimna woda może spowodować osłabienie mięśni

Co warto zapamiętać?

Przed kąpielą (szczególnie pierwszą) należy dobrze przygotować się psychicznie i fizycznie. Kategorycznie należy unikać alkoholu. Dodawanie sobie w taki sposób odwagi może przynieść bardzo złe konsekwencje.

Źródła: https://www.medme.pl

Informacje o leku