Zimowe pływanie to zdrowe i dobry humor!

Olbrzymie już liczne grono morsów powiększa się z roku na rok. Badanie wskazują, że skutki kąpieli w lodowatej wodzie są korzystne dla zdrowia. Najlepsze efekty osiągają osoby regularnie korzystające z tego rodzaju kąpieli. Sprawdź morsowanie a zdrowie.

Im częściej tym lepiej

W związku z czym, jeśli zamierzamy podjąć wyzwanie i rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem – warto mieć na uwadze, ze tylko regularne pływanie w zimnej wodzie przynosi pozytywne efekty zdrowotne.

Zanurzenie człowieka w lodowatej wodzie ma długotrwałe skutki dla funkcjonowania organizmu

Bezpośrednio oddziałuje bowiem na metabolizm, układ krążenia oraz na system hormonalny. Ponadto regularne korzystanie z lodowatej wody powoduje zwiększanie tolerancji naszego organizmu na niskie temperatury. Zmniejszają się objawy schorzeń reumatycznych i astmy.

Zwiększona tolerancja na ujemne temperatury

Osoby, które przyzwyczajone są do niskich temperatur są prawie niewrażliwe na zmiany temperatury ciała przy skórze. Jak to wygląda w praktyce? Reagują tylko na zmiany temperatury narządów wewnętrznych. Przepływ krwi do narządów wewnętrznych jest zablokowany przez skurcz naczyń, które działają jak izolacja termiczna.

Energia i radość życia

Oprócz fenomenalnego skutku morsowania na zdrowie człowieka, kąpiele w zimnej wodzie bezpośrednio oddziaływają również na ich samopoczucie. Morsowanie nie tylko  poprawia wydolności i wzmaga apetyt na … życie.