Wodospad Wilczki – zjawiskowe miejsce do morsowania

Jest drugim co do wysokości wodospadem do polskiej części Sudetów.

Wodospad Wilczki – historia

Wodospad Wilczki nazywany dawniej Wodogrzmotami Żeromskiego powstał na linii uskoku tektonicznego. Od 1958 roku  wraz z najbliższym otoczeniem został objęty ochroną i tworzą rezerwat przyrody „Wodospad Wilczki” Do dziś ten teren jest przystosowany do zwiedzania. Nad wodospadem znajduje się mostek, a wokół niego wyznaczono ścieżki prowadzące do tarasów widokowych, gdzie można podziwiać wodospad z każdej strony. Przed rokiem 1945 jego wody spadały z wysokości 30 metrów, po czym okazało się, że był sztucznie podwyższony. Co ciekawe, że podczas powodzi w Polsce w 1997 roku wodospad Wilczki miał 5 metrów wysokości więcej.

Wodospad Wilczki – jak dotrzeć?

Nie ma najmniejszego problemu z dojazdem, sam rezerwat znajduje się przy głównej drodze Międzygórza. Parkingi położone najbliżej wodospadu są płatne. Nad Wodospad Wilczki można dojść również z samego centrum Międzygórza, albo z parkingu znajdującego się tuż przy wjeździe do miejscowości. Wtedy unikniemy dodatkowych kosztów.

 

Wodospad Wilczki – morsowanie

Wodospad porównywany jest z Dzikim Wodospadem w Karpaczu. Niektórzy zażywają tu kąpiele nawet w lecie, również morsów możemy spotkać w zimie. Punkty widokowe, ścieżki spacerowe nadają naprawdę wyjątkowy klimat. Zachwyci niemalże każdego odwiedzającego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @obiektywnie_dolnyslask

film. Instagram @obiektywnie_dolnyslask, www.instagram.com/obiektywnie_dolnyslask/

Źródło: przyrodniczo.pl, fot. Instagram @wiercidupka.pl, www.instagram.com/p/CX1F5Lgohoh/