Uzdrawianie oddechem-astmy, alergii, nadciśnienia, innych

Organizator: Morsowisko – Dom Morsa przy wodospadzie Przesieka k. Karpacza 

Gdzie: ul. Droga do wodospadu 11, Przesieka, Dolnośląskie

Kiedy: od  21 września 2018 20:00  do  23 września 2018 13:00

Koszt: Bilety (550zł)

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/233753220735822/

Jak dowiadujemy się z facebookowego profilu Morsowisko – Dom Morsa przy wodospadzie Przesieka k. Karpacza:

„Jak oddychać by obniżyć swoje ciśnienie krwi, by pozbyć się astmy, alergii, kataru siennego czy chrapania ? W jaki sposób oddychać gdy chcesz zasnąć , a nie możesz ?. Jak spektakularnie podnieść swoje wyniki w sporcie dzięki tylko ćwiczeniom oddechowym ?. Ile trwa pauza oddechowa przeciętnego człowieka dziś, a ile trwała pięćdziesiąt lat temu i co to zmienia ?.Jak Ty możesz to zmienić ?. Jak dzięki oddechowi być odpornym na stres ?. Którą dziurką od nosa należy oddychać przez kilka minut, by się uspokoić, a którą by poczuć się mocno pobudzonym ? Dlaczego warto pokochać właściwe nawyki oddechowe ? Czy powszechne ” głęboko oddychaj” jest ok. dla Twojego zdrowia ? O co chodzi z tym dwutlenkiem węgla i tlenem i ile ich potrzebujemy do życia w pełnym zdrowiu? Jak przez oddech wpływasz na ph krwi ? Na te i wiele innych pytań otrzymasz odpowiedzi w teorii i praktyce właśnie na tych warsztatach 🙂 . To także TRENING UWAŻNOŚCI.
Zapraszamy Państwa na wyjątkowy weekend, w którym dzięki warsztatom oddechowym i treningu uważności uwolnicie się od wielu dolegliwości lub /i poprawicie swoje samopoczucie i efekty związane z uprawianiem sportu. Zajęcia prowadzi Maciej Szyszka – trener i szkoleniowiec
.Metoda Buteyki – TRENING ODDECHOWY, KTÓRY DOTLENIA KOMÓRKI, USPOKAJA UMYSŁ I PRZYWRACA ZDROWIE.
Metoda składa się z szeregu ćwiczeń oraz kontroli oddechu, które pozwalają zrozumieć w czasie rzeczywistym, różnicę pomiędzy oddechem normalnym, instynktownym którego używamy na co dzień (prawie zawsze hiperwentylując ), a tym poprawnym oddechem, zgodnym z zasadami fizjologii i dostosowanym do warunków naszego zdrowia.
Zmiana oddechu z nieprawidłowego i powszechnego który jest bezpośrednią przyczyną wielu chorób układu oddechowego, takich jak m.in. astma, na oddech który poprzez kontrolę i zmniejszenie wentylacji, pozwala zauważyć znaczące zmiany w dotlenieniu tkanek i zwiększeniu naszej żywotności, już po kilku godzinach od zastosowania ćwiczeń Buteyki.
Metoda Buteyki może i powinna być stosowana o każdej porze dnia, w trakcie naszych normalnych, codziennych czynności, gdy siedzimy, idziemy bądź wykonujemy aktywność fizyczną. Dla każdego działania znajdziemy najbardziej prawidłowy i skuteczny sposób, aby zastosować ją w praktyce.
Zazwyczaj już od pierwszych godzin po zastosowaniu ćwiczeń zaczniesz odczuwać i zauważać korzyści jakie przynosi prawidłowy, anatomiczny oddech.

1. CZĘŚĆ – teoria
– Mechanizm oddechowy
– Prawidłowe wzorce oddechowe
– Problemy wynikające z błędnych nawyków
– Kwasowość i zasadowość pH krwi
– Fizjologiczne podstawy metody redukcji oddechowej
– Postępowanie w przypadku astmy, bezdechu sennego, nieżytu nosa, stresu, chrapania

2. CZĘŚĆ – praktyka
– wyznaczanie pauzy kontrolnej
– zapoznanie się z fundamentalnymi ćwiczeniami
– nauka ćwiczeń oddechowych
– praktyka ćwiczeń w parach

Odzyskaj: zdrowie, energię, koncentrację, rozluźnienie, dobry sen, uważność, spokój, łagodny oddech,radość z uprawiania sportu

Uwolnij się od: astmy, kataru, alergii, migren, bezdechu sennego, nadciśnienia, chrapania, stresu

Badania kliniczne przeprowadzone w wiodących szpitalach w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i Irlandii dowiodły skuteczności metody Buteyki w leczeniu kataru siennego, astmy i chrapania, redukując kaszel i świszczący oddech o 70%, zmniejszając potrzebę zażywania leków doraźnych o 90% oraz leków prewencyjnych o 50% w ciągu 3 miesięcy.

Prowadzący – Maciej Szyszka – Od najmłodszych lat związany ze sportem. Od początku poszukiwał możliwości holistycznego treningu i rozwoju fizycznego na długie lata. Równolegle z rozpoczęciem studiów na kierunku fizjoterapii związał się ze sztukami walki i ta przygoda trwa do dnia dzisiejszego czyli 14 lat. Zawodowo prowadzi treningi i wyspecjalizował się w masażu szczególnie Work Site. Po 10 latach ciężkich treningów Wing Tsun Kung Fu został przyjęty jako prywatny uczeń chińskiego Mistrza sifu Kong Chi Keunga i mógł rozpocząć naukę pod jego okiem w Hong Kongu. Tam ma możliwość pogłębiania swojej wiedzy oraz trenowania z najlepszymi na świecie w tej dyscyplinie. Szukając dalszych dróg rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności rozpoczął treningi w zakresie kalisteniki i Brazylijskiego Jiu Jitsu. Ceni sobie holistyczne podejście do treningu dlatego szkoli się wielokierunkowo, by z każdej dyscypliny czerpać to co najcenniejsze. Jest dyplomowanym instruktorem samoobrony, ukończył kurs trenera personalnego i szkolił się z zakresu dietetyki. Obecnie pogłębia swoją wiedzę z zakresu technik oddechowych u Wima Hofa (Ice Man), Patricka McKeowna metoda Bouteyki oraz z ogólnie pojętej motoryki na warsztatach z Ido Portalem. Definiuje go sprawność fizyczna i chęć ciągłego rozwoju. Wykorzystuje zdobytą wiedzę w zakresie fizjoterapii i na szkoleniach, aby jak najlepiej poprawiać wyniki i stan zdrowia swoich klientów.

Inwestycja w zdrowie – 550 zł obejmuje: warsztaty od piątku do niedzieli, dwa noclegi w pokojach 2,3,4 osobowych i korzystanie z sauny fińskiej.Wszystkich uczestników zachęcamy też do korzystania z kąpieli morsowych w Wodospadzie Podgórnej, który jest 300 metrów obok budynku, w którym będą warsztaty i noclegi. Możliwość wykupienia posiłków na miejscu. Na terenie ośrodka zadaszony grill, miejsce na ognisko. W budynku kuchnia ogólnodostępna – możliwość przygotowania posiłku we własnym zakresie.Wszelkie informacje i rezerwacje pod nr telefonu 665 098 450″

Źródło: www.facebook.com