Jak morsowanie wpływa na odchudzanie?

O sposobach i rodzajach odchudzania możemy dowiedzieć się z setek stron w sieci, z różnego rodzaju poradników, książek itp. Jednym ze sposobów na pozbycie się kilku kilogramów jest m.in. morsowanie. Jak morsowanie wpływa na odchudzanie i czy jest to zdrowy sposób na pozbycie się kilku kilogramów tłuszczu?

Jeśli chodzi o odchudzanie, należy zawsze podchodzić do tematu z głową. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić się o poradę do lekarza, czy nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań.

Odchudzanie się to nie tylko forma aktywności fizycznej. To również zdrowa dieta i przestawienie się na zdrowy tryb życia. Nie chodzi bowiem o to, by schudnąć na chwilkę – aby wejść w toples, ale po to, by być zdrowym.

Jak morsowanie wpływa na odchudzanie?

Na spalanie kalorii wpływa konieczność rozgrzania się organizmu. Podczas kąpieli w lodowatej wodzie organizm musi się rozgrzać, tym samym zwiększając ilość spalanych kalorii. Nasze ciało zawiera dwa rodzaje tkanki tłuszczowej: biały tłuszcz oraz brązowy. Biały gromadzi się, gdy konsumujemy więcej niż nasze ciało potrzebuje do funkcjonowania. Natomiast tkanka tłuszczowa brązowa – zapewnia stałą temperaturę ciała i wytwarzanie ciepła. Zdolność do wytwarzania energii jest jedną z zalet brunatnej tkanki tłuszczowej; może ona również pomagać w walce z otyłością czy cukrzycą. Ponadto osoby, u których ilość brunatnej tkanki tłuszczowej jest nieco wyższa, mają mniejsze problemy z nadwagą i zredukowaną ilość glukozy we krwi.