Czy istnieje makijaż, który sprawdzi się podczas morsowania? – rozmowa z Katarzyną Owcą

Każdy zgodzi się z tym, że morsujące Polki są najpiękniejsze. Zimna woda ma zbawienny wpływ na naszą skórę i urodę. Profesjonalny makijaż może jeszcze bardziej podkreślić wygląd. Jaki makijaż sprawdzi się podczas morsowania? O tym porozmawialiśmy z wizażystką Katarzyną Owcą.

Katarzyna Owca to profesjonalna wizażystka, dla której wizaż to pasja i sposób na realizację swoich zainteresowań i talentów. Spotkanie z Katarzyną to nie tylko okazja do zrobienia makijażu, ale także możliwość spotkania i rozmowy. Co ciekawe pani Katarzyna w przerwie między upiększaniem pań morsuje. Opowiedziała nam o tym, czy morsowanie stało się jej drugą pasją.

Mówi się, że Polski są najpiękniejsze, ale te morsujące chyba nie mają konkurencji. Czy według Ciebie morsowanie odmładza?

Obniżanie temperatury ciała, poprzez morsowanie, powoduje pozytywy wpływ na cerę. Polepsza się krążenie krwi przez co skóra staje się bardziej odżywiona oraz efektywniej pozbywa się toksyn. Pomijając aspekt medyczny…morsowanie to czyste endorfiny. Która z nas nie wygląda pięknie gdy się uśmiecha?

Morsowanie ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Czy na sobie odkryłaś jakieś pozytywne skutki kąpieli w zimnej wodzie?

Tak, zdecydowanie tak!!! Zauważyłam znaczną poprawę mojej odporności, pozytywnie wpłynęło to też na stan mojej skóry. Dodatkowo to niesamowity trening psychiczny, który wpływa pozytywnie na samopoczucie.
[slide-anything id=”1927″]

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z morsowaniem?

Zaczęłam morsować stosunkowo niedawno (1 styczeń 2019) Rozpoczęłam tak Nowy Rok. Bardzo szybko morsowanie stało się moim ulubionym zajęciem. Namówiła mnie moja serdeczna przyjaciółka Magda, której jestem bardzo wdzięczna.

Od kiedy zajmujesz się makijażem i jak starasz się łączyć swoje pasje?

Makijażem zajmuję się już długo bo od 13 lat. Pasje łączę bez problemu.Staramy się w sezonie morsować przynajmniej raz w tygodniu. Wybieramy dzień wolny od naszej pracy zawodowej i oddajemy się zimnym kąpielom 🙂

Czy istnieje makijaż, który sprawdzi się podczas zimy i zimowych kąpieli?

Powinnyśmy unikać kosmetyków na bazie wody. Spadek temperatur i wietrzna aura wysuszają skórę. Wybieramy gęstszy i bardziej kryjący i nawilżający podkład.Ważne aby zawierał filtry UV. Sprawdzą się kosmetyki wodoodporne. Każdy wodoodporny tusz do rzęs czy eyeliner przeżyje silny wiatr lub niespodziewane zanurzenie w lodowatej wodzie 🙂 Zrezygnujmy z matowych szminek i mocno napigmentowanych błyszczyków, które wysuszają usta. Zimą zastąpmy je lekkimi balsamami, koloryzującymi pomadkami z woskiem, które mają właściwości nawilżające.

Jakie trendy dotyczące makeupu możemy zaobserwować w tym sezonie?

Propozycje na makijaż na wiosnę – lato 2019 dają nam spore pole do popisu oraz do zabawy z kosmetykami. Delikatny róż, cienie w kolorach ziemi, brokat, karminowe usta, a nawet słynne smokey eyes – to tylko niektóre propozycje.