Sklep z akcesoriami dla morsa

Morsy to osoby, które kochają kąpiele w lodowatej wodzie. Mówi się, że zimna woda zdrowia doda. Nieważne czy jesteś doświadczonym morsem lub dopiero zaczynasz przygodę z zimnymi kąpielami powinieneś pamiętać, że niektóre gadżety mogą okazać się nieocenione.

Kim są morsy?

Moda na zdrowy tryb życia trwa w najlepsze. Niektórzy np. jeżdżą na rowerze lub biegają. Inni preferują kąpiele w zimnej wodzie. Morsy dzięki takim zabiegom chcą utrzymać dobre zdrowie i kondycję. Przypominamy, że taka kąpiel trwa zwykle kilka minut, która musi być poprzedzona odpowiednią rozgrzewką.

Gadżety dla morsów

Morsowanie to nie tylko wejście do wody. Cały proces zaczyna się odpowiednio wcześniej i wymaga przygotowania. Wybierając się na nad jezioro, rzekę lub morze z innymi miłośnikami lodowatej wody ubierz się w ciepły dres. Odpowiednia bluza i spodnie pomogą Ci się rozgrzać przed i po zakończonej kąpieli.

Eksperci przypominają, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę i ręce. Niezbędnikiem morsa jest więc czapka zimowa i rękawiczki.

Do zanurzenia się w zimnej wodzie wystarczy strój kąpielowy lub kąpielówki, które najczęściej służą nam w letnie dni na plaży. Strój kąpielowy to także podstawowy strój każdego morsa. Pamiętaj, że zanurzając się w zimnej wodzie nie trzeba mieć specjalnych pianek.

Wychodząc z wody ważne jest, by szybko osuszyć i ogrzać ciało. Przydatne są tu ręczniki, szlafroki oraz koszulki. Te ostatnie sprawdzają się idealnie podczas codziennych spotkań. Oryginalny nadruk wyróżni Cię z tłumu i pokaże, że morsowanie to Twój sposób na zdrowie.

Wracając do rozgrzewki warto wiedzieć, że morsy najczęściej spotykają się nad różnymi akwenami jak jeziora, rzeki lub morze. Wykonując rozgrzewkę i rozciąganie warto zadbać o swój komfort stając bosymi stopami na przystosowanej do tego karimacie.

Planujesz już tegoroczny sezon morsowania? Odwiedź nasz sklep z akcesoriami dla morsa i zanurz się w bogatej ofercie naszych produktów.