Jak morsować, żeby się nie wyziębić?

Wyziębienie ciała jest bardzo niebezpieczne. Hipotermia może prowadzić do osłabienia odporności organizmu, przeziębienia w skrajnych przypadkach natomiast może nawet zagrażać życiu. Osoby biorące udział w kąpielach morskich zimą powinny zatem dbać o to, by nie wychłodzić się podczas wejścia do wody. Sprawdź jak się nie wyziębić?

Ręce do góry!

Fotografie przedstawiające morsy charakteryzują ludzi z podniesionymi do góry dłońmi. Wszystko to za sprawą tego, że górny kończyny mogą się bardzo szybko wychłodzić. Najlepszym rozwiązaniem na niedopuszczenie do wychłodzenia rąk najlepiej mieć ze sobą rękawiczki, a ręce należy trzymać właśnie w górze. Ręce najlepiej trzymać nad głową tak, żeby nie dotykać łokciami wody. W trakcie morsowania staramy się również nie stać w jednym miejscu – starając się być aktywnym. W wodzie pozostajemy CO NAJWYŻEJ 6 min – nie więcej. Dobrze byłoby mieć na sobie odpowiednie obuwie. Dzięki niemu nie będziemy narażeni na obtarcia i zranienia różnymi przedmiotami, które mogą znaleźć się pod wodą i na brzegu.

Co zrobić po wyjściu z wody?

Po wyjściu z wody wycieramy się ręcznikiem i szybko ubieramy. Jeśli nadal jest nam zimno, można potruchtać, poskakać – byle szybko się rozgrzać. Koniecznie pijemy ciepły napój – nigdy z alkoholem. Pamiętaj! Morsowanie ma na celu poprawić nasze zdrowie a nie doprowadzić nas do chorób.